Az év második felére is maradhat az ársapka az üzemanyagárakon –közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. Az RTL Híradóból kiderül, a Magyar Ásványolaj Szövetség szerint a Kapitány által csütörtökön a biztonsági tartalékból felszabadított üzemanyagkészlet június 30-ig elég a védett árak biztosításához. Közgazdászok az áruhiány elkerülése végett azt kérték a kormánytól, hogy vessenek véget az árstopnak. A miniszter szerint azonban az intézkedést a lakosság védelmében egyelőre fenn kell tartani, ugyanis a jelenlegi geopolitikai helyzet miatt nagyon magas az olaj ára.