Adástelefonszám: +36 62 / 444 088

Az év második felére is maradhat az ársapka az üzemanyagárakon

Az év második felére is maradhat az ársapka az üzemanyagárakon –közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter. Az RTL Híradóból kiderül, a Magyar Ásványolaj Szövetség szerint a Kapitány által csütörtökön a biztonsági tartalékból felszabadított üzemanyagkészlet június 30-ig elég a védett árak biztosításához. Közgazdászok az áruhiány elkerülése végett azt kérték a kormánytól, hogy vessenek véget az árstopnak. A miniszter szerint azonban az intézkedést a lakosság védelmében egyelőre fenn kell tartani, ugyanis a jelenlegi geopolitikai helyzet miatt nagyon magas az olaj ára.

Műsor:
Következik: