Nálunk van elegendő gáz, és az ország gázellátása rendben lesz – jelentette ki Orbán Viktor szokásos péntek reggeli rádióinterjújában. Mint elmondta, Európa esetében az energiaellátás kapcsán most kevesebb gáz érkezik, mint amennyi kell. Most fizikai korlátai vannak annak, hogy a kieső mennyiséget máshonnan hozzuk be. Most néhány hónapig van elegendő gáz Európában, de tél vége felé ismételten felfelé fognak menni az árak. Nálunk van elegendő gáz, és az ország gázellátása rendben lesz.