Tragikus nap volt a mai 106 évvel ezelőtt a magyar történelemben, ugyanis 1920. június 4-én a versailles-i Nagy-Trianon kastélyban írták alá azt a békediktátumot, amely megcsonkította a történelmi Magyarországot. Az Országgyűlés 2010-ben nyilvánította nemzeti emléknappá június 4-ét, így minden évben ekkor tartjuk a Nemzeti Összetartozás Napját.