18:00 - 21:00 I LOVE SZEGED 21:00 - 23:00 SzegedEst 23:00 - 23:59 Zenemix Heti műsor

Nyolckarikás játékok

A Squash Club és a Rádió 88 bemutatja: Szegedi Cégek Nyolckarikás Játéka

Kié lesz Szeged legsportosabb vállalkozása 2022-ben?

A verseny célja:

Játszani, szórakozni, barátkozni és megismerni szuper sportokat!
A cégek, intézmények, szervezetek dolgozóinak összekovácsolása, csapatösszhang javítása, csapatépítés.

A verseny helye:

Squash Club Szabadidőközpont.  6724 Szeged, Kenyérgyári út 6.

A verseny ideje és a versenysportok havi leosztása,  és nevezési ideje:

2022 Január 29. – Squash  A nevezés határideje: 2022 Január 3.
2022 Február 26. – Tollaslabda A nevezés határideje: 2022 Január 30.
2022 Március 26. – Fitness challenge A nevezés határideje: 2022 Február 27.
2022 Április 23. – Darts A nevezés határideje: 2022 Március 27.
2022 Május 28. – Strandröplabda A nevezés határideje: 2022 Április 30.
2022 Szeptember 24. – Padel A nevezés határideje: 2022 Augusztus 28.
2022 Október 22. – Asztalitenisz A nevezés határideje: 2022 Szeptember 25.
2022 November 26. – 3vs3 foci A nevezés határideje: 2022 Október 31.

Nevezési díj

– Mind a 8 sportágra való nevezés esetén csapatonként 188.000 Ft (4 fő), ami magában foglal 1,5 óra „gyakorlópályát” minden szombati vagy vasárnapi napon. Ez a 4 fő természetesen minden verseny után cserélődhet, illetve minden versenynapra lehet plusz főket nevezni. A gyakorlópályákat sportágtól függetlenül maximum 8 fő használhatja. A verseny hétvégéjét kivéve.

– Külön sportágakra való nevezés esetén: 28.000 Ft/csapat (4 fő), ami magában foglal 1 óra „gyakorlópályát” minden szombati vagy vasárnapi napon. Ez a 4 fő természetesen minden verseny után cserélődhet, illetve minden versenynapra lehet plusz főket nevezni. A gyakorlópályákat sportágtól függetlenül maximum 8 fő használhatja. Kivéve a FITNESS CHALLENGE-t, ahol a versenyre nevező játékosok gyakorolhatnak kizárólag.

A plusz tagoknak 10.000Ft/fő/versenyszám. Szurkolóknak a belépés ingyenes!!!

Nevezés:  Nevezni e-mail-ben lehet a hoffmannpeter@squashclub.hu címen!

Hoffmann Péter 30-6898-175

Egy csapat 4 játékosból áll, alap felállás szerint. Csere lehetőség van a verseny folyamán. Csak a cég dolgozói lehetnek a csapattagok.

Sorsolás:

A sorsolás nyilvános, ami az adott versenynap előtti csütörtökön készül el.
Minden sorsolást élőben fogunk végrehajtani. Minden versenynapra a sorsolás kiemelés nélkül zajlik.

Lebonyolítás

PADEL: A padel a tenisz és a fallabda legjobb elemeit ötvözi. Párok játsszák egymással szemben egy 10×20 méteres „mini teniszpályán” speciálisan a sportág számára kifejlesztett padelütővel és labdával. A padelütő jóval könnyebb, mint a teniszütő, könnyebben is kontrollálható vele a játék. A küzdőteret üvegfal és részben kerítés veszi körül, a két térfelet pedig háló választja el, épp úgy, mint a teniszben. A játékszabályok megegyeznek a teniszével, annyi kiegészítéssel, hogy az oldalsó és a hátsó falat is
be lehet vonni a játékba, a falról visszapattanó labdának is van szerepe a játékban. Jelenleg több mint 18 millióan padeleznek, a világ több mint 90 országában

Minden hely kijátszásra kerül. A csapatoknak 2-2 párt kell kiállítaniuk minden mérkőzésre és megjelölni az erősorrendet (Pl: 1. és 2. pár) A mérkőzések 5 nyert game-ig tartanak, 4:4-es állás esetén, tie-break-et alkalmazunk. A csapatmérkőzések az egyik cég 2 győzelméig tartanak, tehát az eredmény 2:0, 2:1 lehet csak. 1:1-es állásnál a döntő mérkőzésre ki lehet szabadon jelölni azt a két embert, akik lejátsszák a másik párossal a utolsó mérkőzést. Ebben az esetben kötelező párokat vegyíteni ( „1.” páros egyik játékosa összeáll a „2.” páros játékosával).

SQUASH : Egyéni mérkőzésekkel fog zajlani ez a sportági versenynap. 4 főt kell minden csapatnak kiállítania egy mérkőzésre. A csapatok számától függően csoport vagy főtáblás rendszerben. Nincs kiesés vereség esetén sem, így az első ugyanannyi mérkőzést fog játszani, mint az utolsó! A csapatoknak meg kell határozni egy valós erősorrendet. Az azonos erősségű játékosok játszanak egymással egyéni mérkőzéseket.
A1-B1, A2-B2, A3-B3, A4-B4
Ezek a győzelmek adják majd meg a csapat eredményt. Ha 2/2-es döntetlen az eredmény, akkor a szettek, ha az is egyenlő, akkor a pontok döntenek. Ha a pontok is megegyeznek, akkor az első számú játékosok mérkőzésének eredménye dönti el a párharcot.
Minden mérkőzés: 2 nyert szettig tart, minden szett 11 pontig. Ha az állás 10:10, döntőpont következik.

TOLLASLABDA:
Ezek a győzelmek adják majd meg a csapat eredményt. Ha 2/2-es döntetlen az eredmény, akkor a szettek, ha az is egyenlő, akkor a pontok döntenek. Ha a pontok is megegyeznek, akkor az elsőszámú játkosok mérkőzésének eredménye dönti el a párharcot.

TEREMFOCI 3VS3:  Ahogy a sportág nevében is benne van, minden csapatnak egy mérkőzésre minimum 3 fővel, de maximum 6 fővel lehet neveznie. A pályán egyszerre 3-3 játékos helyezkedik el.
A cserék folyamatosan lehetségesek a meccsek alatt. A mérkőzések 2×5 percig tartanak. Minden 3. szabálytalanság után, egészpályás üres kapus büntető jár a sértett csapat részére. Fix kapus nincs, tehát a kézzel való védés 3 méteren belül egészpályás, üres kapus büntetőt von maga után.
!!! A személycserék minden CSAPATMÉRKŐZÉS-t követően lehetséges!!!

STRANDRÖPLABDA: A csapatok 4 főt kell delegálniuk egy mérkőzésre. 3-3 játékos játszik egyszerre a pályán, de a csere lehetősége a mérkőzés bármelyik pontja után lehetséges. Egy mérkőzés 2 nyert szett, 21 pontig tart. 20-20 esetén döntő pont következik.
 1:1-es mérkőzés állásnál a döntő játszma 15pontig tart, ahol ha 14:14 az állás döntő pont következik.
Minden más esetben a strandröplabda szabályai érvényesek.

DARTS:
Egy mérkőzés 3 nyert LEG-ig tart, ami azt jelenti, hogy amelyik játékos leghamarabb ki tud szállni 301 pontról, az nyer-à 1 LEG ebből kell 3x kiszállni.
A játék egyszerűsítése végett, a profiktól eltérően nem kell duplával kiszállni, elég ha a játékos a pontos számot dobja meg egy egyszerű szektorral.
Pl: 34 pontja maradt a játékosnak, tehát ha dob egy 16-os mezőt illetve egy 18-as mezőt, akkor nyert.
Ezek a győzelmek adják majd meg a csapat eredményt. Ha 2/2-es döntetlen az eredmény, 1-1 nyíl dönt, amelyik csapat nagyobbat tud dobni 1 nyíl dobása után, az nyer.

FITNESS CHALLENGE:
4 főt kell neveznie a csapatnak erre a versenyszámra, természetesen lehet többet is. A csapatok döntik el, hogy melyik gyakorlat után cserélnek csapaton belül.
3 gyakorlatot kell végrehajtania a csapatoknak. Az erő, kitartás és az ügyesség fog a legjobban kelleni a versenyzőktől. A gyakorlatokat nem fogjátok előre megkapni, de ez a 3 kulcsszó már sokat segít abban, hogy be tudjátok tájolni, miről is lehet szó.

ASZTALITENISZ:
Egyéni mérkőzésekkel zajlik ez a sportági versenynap. 4 főt kell minden csapatnak kiállítania egy mérkőzésre. A csapatok számától függően csoport vagy főtáblás rendszerben. Nincs kiesés vereség esetén sem, így az első ugyanannyi mérkőzést fog játszani, mint az utolsó! A csapatoknak meg kell határozni egy valós erősorrendet. Az azonos erősségű játékosok játszanak egymással egyéni mérkőzéseket.

Minden hónap utolsó szombatján (KÜLTÉRI SPORTÁGAKNÁL időjárástól függően, vasárnap) rendezzük meg az adott sportág versenynapját. Úgy, ahogy a nagyok is csinálják, természetesen fel kell készülni a versenynapokra, ezért is biztosítunk minden nevező cégnek, minden versenynapot megelőző szombaton vagy vasárnap edzési lehetőséget, aminek a díja a nevezési díjban benne van.

2022. Január 29 (szombat) Squash versenynap
Ingyenes edzési lehetőségek telefonos foglalás által: Január 8-9, Január 15-16, Január 22-23
2022. Február 26 (szombat) Tollaslabda versenynap
Ingyenes edzési telefonos foglalás által: Február 5-6,  12-13,  19-20
2022. Március 26 (szombat) Fitness Challenge versenynap
Ingyenes edzési lehetőségek telefonos foglalás által: Március 5-6,  12-13, 19-20
2022. Április 23 (szombat) Darts versenynap
Ingyenes edzési lehetőségek telefonos foglalás által: Április 2-3, 9-10, 16-17

2022. Május 28 (szombat) Strandröplabda versenynap
Ingyenes edzési lehetőségek telefonos foglalás által: Május 7-8, 14-15, 21-22
2022. Szeptember 24 (szombat) Padel versenynap
Ingyenes edzési lehetőségek telefonos foglalás által: Szeptember 3-4, 10-11, 17-18
2022. Október 22 (szombat) Asztalitenisz versenynap
Ingyenes edzési lehetőségek telefonos foglalás által: Október 1-2, 8-9, 15-16
2022. November 26 (szombat) 3vs3 Foci versenynap
Ingyenes edzési lehetőségek telefonos foglalás által: November 5-6, 12-13,  19-20

Étkezés:

Minden csapatot vendégül látunk egy közös vacsorára a versenynapok végeztével. Napközben a klub büféjében van lehetőség frissítők (üdítők, ásványvizek, sörök és édességek) vásárlására, ami önköltséges.

Egyéb:

A versenyen az adott sportág játék és versenyszabályzata érvényes.

A versenybíróság fenntartja a jogot a tervezett időrendtől való eltérésre.

A versenyen részt venni csak sportszerű öltözékben és terem cipőben lehet, melynek hiányában a versenybíróság a játékos indulását megtagadhatja.

A küzdőtéren teremcipő viselése mindenki számára kötelező.

Az öltözőben hagyott értéktárgyakért a szervezőknek felelősséget vállalni nem áll módjukban.

Szállás:
Azoknak a cégeknek, akik nem szegediek és alvási lehetőségre lenne igényük, akkor azt a Squash Clubban megtehetik.
Egy éjszaka ára: 5500 Ft/fő/éj reggelivel áron megtehetik 10 ágyas szobákban
                            7500 Ft/fő/éj reggelivel áron megtehetik 2 ágyas szobákban.

Érdeklődni Hoffmann Péternél lehet.

Pontszámítás:
Minden versenynap után csapatpontokat gyűjtenek a cégek és ezáltal fog kiderülni ki lesz a 2022.évi Cégek Nyolckarikás Játékának Bajnok csapata.