Adástelefonszám: +36 62 / 444 088

Palackos vízzel fürdetik a kismamákat és újszülötteket a székesfehérvári kórházban

Újra teljes vízkorlátozás lépett életbe péntek estétől a székesfehérvári kórház szülészetén, ahol fertőzésveszély miatt már napok óta nem használható a csapvíz – írja közösségi oldalán Magyar Péter. A Tisza Párt elnöke úgy tudja, a betegek, köztük kismamák és újszülöttek, csak palackos vízzel fürödhetnek, és így zajlik a csecsemők fürdetése is. Az osztályokon – szülészet, koraszülött osztály és nőgyógyászat – egy hete nem iható a vezetékes víz. Több érintett megerősítette, hogy a zuhanyzás is lehetetlen, a vécéöblítés pedig palackos vízzel vagy vödörből történik. A higiéniai körülmények így erősen romlottak, az alapvető feladatok – kézmosás, eszközfertőtlenítés, takarítás – is nehézkessé váltak. Állítólag a vízellátási probléma hónapok óta tart.

Műsor:
Következik: