Szabó Bence a Belügyminisztériumban fog dolgozni. A Nemzeti Nyomozó Iroda korábbi századosának feladata Pósfai Gábor belügyminiszter kabinetén belül az állomány, a rendvédelmi dolgozók véleményének megjelenítése lesz. A Belügyminisztériumban az átadás-átvétel részletes igazgatási szakasza már elkezdődött.