Török Interkulturális Estet szervezett a Talentum Alapítvány az Önkéntesség Támogatásért Szegeden. Zsivkovitsné Gyenes Krisztina, ügyvezető igazgató a Rádió 88-nak elmondta, szervezetük rendszeresen fogad külföldi fiatalokat, akik elsődlegesen Szegeden és a környező településeken végeznek önkéntes tevékenységet. Az idei év a Magyar-Török Kulturális Évad, aminek tiszteletére 10 török önkéntes érkezett városunkba azzal a céllal, hogy képviseljék országukat, kultúrájukat és a török-magyar kapcsolódást. A program célcsoportjai olyan személyek, nem tudnak könnyen eljutni külföldre vagy városi rendezvényekre, mert idősotthonban élnek vagy fogyatékkal élő személyek.