Idén is elindítja a „Könyveket a magasba!” akcióját a Somogyi-könyvtár Szegeden. Szutorisz Szabolcs PR munkatárs a Rádió 88-nak elmondta, az Ünnepi Könyvhét előfutáraként szolgáló kampány április 23-án, a könyv és szerzői jog világnapján indul. A célja, hogy csatlakozásra buzdítson mindenkit, aki szívesen terjesztené környezetében a könyvek és az olvasás szeretetét. Az akcióhoz a magánszemélyek a közösségi médiában, a kulturális intézmények, közösségi terek és művészeti csoportok emailben csatlakozhatnak május 10-ig.