A Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője további két hónappal meghosszabbította a fokozott ellenőrzést, ami így augusztus 31-én éjfélig tart. Az ellenőrzés célja közlekedésbiztonsági helyzet javítása, különös tekintettel a főbb baleseti okok visszaszorítása, a passzív biztonsági eszközök használatával kapcsolatos szabályok betartatása, az ittas vezetők kiszűrése, továbbá az ország területére jogellenesen bejutni szándékozók elleni fellépés, az embercsempész tevékenység felderítése, a közrend, közbiztonság fenntartása.