Több évtizede nem volt példa arra a hőségre, ami most éri el Magyarországot. Napközben tartósan 40 fok feletti hőmérséklet várható, ez az idei első hőhullám, amely négy napon át kitart. Oroszi Beatrix országos tisztifőorvos a Kormányszóvivői Tájékoztatón elmondta, eddig több mint 450 bejelentés érkezett, nőtt a sürgősségi osztályok forgalma a hőség miatt. Szombattól már a legmagasabb, harmadfokú riasztás lép életbe az egész országban. Kádár Pál, a védelmi igazgatási hivatal vezetője arról beszélt, hogy jelenleg az országos energiahálózat bírja a terhelést, a felhasználás 95 százalékos. Az országban 346 helyen szerveztek vízosztást. Magyar Péter miniszterelnök elmondta, hogy összehangolt védelmi tevékenységet rendeltek el.
Több évtizede nem volt példa arra a hőségre, ami most éri el Magyarországot
2026-06-25