Jellemzően délelőtt 10 és délután 5 óra között – a készlet erejéig ingyen vizet osztanak az utasoknak a legforgalmasabb vasútállomásokon, és párakapukat is kihelyeznek. A MÁV-csoport az utóbbi évek tapasztalatai alapján már ma is kiemelkedően erős utasforgalomra számít a Balaton felé és onnan vissza, a főváros és a vidéki városok felé pedig vasárnap lesz a csúcsidő. A vasúttársaság ezért azt kéri az utasoktól, hogy előre váltsák meg jegyeiket. Azt tanácsolják, hogy aki teheti, induljon útnak már ma vagy holnap kora délelőtt, mert a péntek délutáni és szombat reggeli csúcsidőben garantált a „teltház”, és mindenkinél legyen ivóvíz.