Harmadjára szervezett jótékonysági futást a Szegedi Hospice Alapítvány az Újszegedi Ligetben. Veres Rózsa kuratóriumi elnök elmondta, a legfőbb cél az volt, hogy adományokat gyűjtsenek az alapítvány javára. A szervezet munkatársai végstádiumú daganatos betegeket segítenek és gondoznak ingyenesen Csongrád-Csanád megyében. Csaknem négyszázan neveztek előre a futásra, közülük negyvenen a legnehezebb távot választották. Jelentkeztek virtuális futók is, ők a hónap végéig lakóhelyükön teljesítik majd a választott távot, és postán kapják majd meg érmüket