Tizenöt szegedi kutató nyerte el az MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíját. A Szegedi Tudományegyetem 18 doktori iskolája közül idén az SZTE Kémia Doktori Iskola a legsikeresebb a Bolyai ösztöndíjasok képzőhelyeinek rangsorában. A Magyar Tudományos Akadémia által 1997-ben alapított Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat 2026-ban az SZTE 15 ifjú tudósa kapta meg. Ezzel az eredménnyel az egyetem a hazai tudományegyetemek között a második legtöbb sikeres pályázatot benyújtó intézmény.