Megjelent a kötcsei pikniknél Szabó Bálint szegedi önkormányzati képviselő. Ő volt az, aki pénteken a határvadászok avatásán is egy személyben tüntetett a Készenléti Rendőrség Kerepesi úti központjánál. Szabó Bálint, mint az RTL Híradó tudósítója közölte, szóváltásba keveredett a rendezvényt biztosító rendőrökkel, mivel autójával elállta az érkező belügyminiszter, Pintér Sándor kocsijának útját. A hatóság emberei ezek után Szabó Bálintot megbilincselték, majd berakták az érkező rendőrségi furgonba.