Sikeres volt Szegeden a mobilpartfal összeszerelés. Kozák Péter, az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság igazgatója a Rádió 88-nak elmondta, amennyiben az árvízvédelmi készültség gyakrabban azt nem teszi szükségessé – legalább 2 évente gyakorlat formájában a mobilpartfal teljes összeszerelését el kell végezni a belvárosi szakaszon, illetve a Felső Tisza-parton. Kiemelte, mindössze pár óra alatt felépítették a falat az ATIVIZIG munkatársai, így egy esetleges árvíz esetén, hatékonyan és gyorsan tudnak majd reagálni.