Adástelefonszám: +36 62 / 444 088

Először szerveztek tavaszi cserjeosztást Alsóvároson

Az elmúlt évek hagyományaihoz híven idén is megszervezte cserjeosztását a szegedi önkormányzat, ám most először Alsóvároson is kiosztottak cserjéket. Kovács Tamás, gazdasági alpolgármester a Rádió 88-nak elmondta, vasárnap délelőtt 3 ezer cserje talált gazdára, mintegy 300 érdeklődő között. A lakosok fagyal- és mályvacsemeték közül választhattak. Az így elültetett növények mintegy 150 fa oxigéntermelését biztosíthatják. Az önkormányzat évi három alkalommal oszt növényeket a lakosoknak. Ősszel rózsát, nyáron egynyári virágokat, míg a tavasz elején immár több éve cserjét is osztanak.

Műsor:
Következik: