A bandúráé lesz a főszerep a Heller Ödön Művelődési Házban. Sajtos-Zapotocsnaja Natália, a Szegedi Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat elnöke a Rádió 88-nak elmondta, jövő héten csütörtökön, este 6 órától egy koncertet tartanak, ahol az ukránok pengetős népi hangszere, a bandúra kerül majd terítékre. A rendezvénnyel a menekülteknek és az őket segítőknek, támogatóknak szeretnének kedveskedni.