Határon történt korrupciós bűncselekmények miatt állítja bíróság elé a Fővárosi Nyomozó Ügyészség azokat a rendőröket és pénzügyőröket, akik saját zsebre dolgoztak Nagylaknál. A tájékoztatás szerint a hivatásos állományban lévő, a Nagylaki Határátkelőhelyen szolgálatot teljesítő rendőrök, illetve pénzügyőrök a beléptetéskor pénzt kértek az áru- és személyfuvarozást végző külföldi sofőröktől tavaly május és június között. A rendszerint 5 eurós vesztegetési pénzért cserébe, ellenőrzés nélkül, vagy rövid ideig tartó, felületes ellenőrzést követően továbbengedték a járműveket. Tavaly szeptemberben csaptak le rájuk a TEK-esek. A nyomozó ügyészség mind az öt elkövetőre letöltendő börtönt és pénzbüntetést kért.