13:00 - 19:00 Rádió 88 hétvége 19:00 - 23:59 Club 88 Heti műsor

Brazília ellen hozta a kötelezőt a magyar férfi kézilabda-válogatott

A kettőből az első kötelezőt hozta a magyar férfi kézilabda-válogatott. Nemzeti csapatunk pénteken este 28-25-re nyert Brazília ellen, a világbajnokság középdöntőjének második fordulójában. Az első félidőben hullámzó teljesítményt nyújtottak a mieink: 6 góllal is vezettünk, de a szünetre 14-14-es állásnál mehettek el a felek.

A második játékrészben is magához vette az irányítást Chema Rodríguez csapata, és bár nem magabiztosan, de a végén 3 góllal nyert is.

Nagy szerepe volt a győzelemben az OTP Bank – Pick Szeged kapusának, Mikler Rolandnak, aki hatalmas bravúrokat, összesen 13 védést mutatott be a meccsen.

Ezzel az első lépcsőfok megvan a továbbjutás felé, amelynek a reménye továbbra is életben van, hiszen Svédország legyőzte Izlandot, a társházigazda – az utolsó forduló eredményétől függetlenül – biztos továbbjutó. A magyar válogatott vasárnap a Zöld-foki Köztársaság együttese ellen zárja a középdöntőt.

FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
II. CSOPORT (Göteborg)
MAGYARORSZÁG–BRAZÍLIA 28–25
 (14–14)
Göteborg, 7317 néző. V: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak)
MAGYARORSZÁG: MIKLER R. – P. Rodríguez 1, ANCSIN G. 6, LÉKAI 7 (1), Bánhidi 2, BODÓ 5, BÓKA 5. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A., Ilic Z. 1, Hanusz, Szita, Rosta M. 1, Ligetvári. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
BRAZÍLIA: Da Rosa – Hackbarth, Rodrigues 4, Petrus 1, Moraes, P. Silva 1, DUPOUX 5 (2). Csere: TERCAIROL (kapus), Nantes 2, Abrahao Silveria 1, CHIUFFA 4, MONTA 6, Torriani, Ponciano 1, M. Silva. Szövetségi kapitány: Marcus de Oliveira
Az eredmény alakulása. 7. p.: 6–2. 12. p.: 9–3. 19. p.: 9–6. 23. p.: 13–9. 29. p.: 13–13. 37. p.: 18–16. 42. p.: 21–19. 46. p.: 24–19. 50. p.: 25–21. 53. p.: 25–24
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2