A fiatalabb generáció tagjai biológiai értelemben véve valamiért gyorsabban öregednek, mint az idősebbek. A dolog egyáltalán nem vicc: világszerte a kutatók azt próbálják meg megérteni, hogy miért emelkedik egyes daganatos megbetegedések aránya a fiatalabb generációk körében. Egy nemrég végzett vizsgálat eredménye ennek kapcsán arra enged következtetni, hogy a felgyorsulhatott öregedés játszhat ebben szerepet.