Kapu Tibor, Magyarország második kutató űrhajósa fogja vezetni a Tisza-kormány által újjászervezett Magyar Űrügynökséget. Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter tájékoztatása szerint a Hunor megbízatása év végén lejár. Ez idő alatt Kapu Tibor fogja vezetni a szervezetet. Ő azt a feladatot kapta, hogy fél év alatt szervezze át annyira a működést, hogy az űrügynökséget ne legyen érdemes bezárni. Ehhez új űrstratégiára és űrtörvényre is szükség lesz. Bár az EU is dolgozik közös szabályozáson, a Tisza megelőzné Brüsszelt.