19:00 - 23:59 Club 88 Heti műsor

Érmekkel zárta a magyar válogatott rövidpályás gyorskorcsolyázók Európa-bajnokságát

Érmekkel zárta a magyar válogatott a gdanski rövidpályás gyorskorcsolya-Európa-bajnokságot. A Bácskai Sára Luca, Sziliczei-Német Rebeka, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, összetételű váltó ezüstérmet szerzett a rövidpályás gyorskorcsolyázók gdanski Európa-bajnokságán.

Utóbbi szegedi versenyző a megmérettetés után  úgy nyilatkozott, ez az érem Somodi Majáé is, aki ugyan a nyakfájdalmai miatt nem lépett jégre a váltóban, ám ebben a sikerben ő is benne van.

Somodi még szombaton sérült meg, amikor az ezerötszázas elődöntőben a palánknak csapódott.

Korábban pedig Jászapáti egyéniben is érmes lett: a Szegedi Korcsolyázó Egyesület és a magyar csapat kiválósága a harmadik helyen végzett 1000 méteren – válogatottunk 2006 óta minden Eb-n szerzett érmet.