09:00 - 13:00 Hello Szeged! 13:00 - 16:00 Vaffer Mixer 16:00 - 18:00 Let’s GO! Heti műsor

Ezüstéremmel zárta a szezont az OTP Bank – Pick Szeged

Ezüstéremmel zárta a szezont az OTP Bank Pick Szeged. A tisza-parti kézilabdacsapat 31-27-es vereséget szenvedett pénteken este a Pick Arénában, az NB I bajnoki döntőjének 3. meccsén. A nem túl eredményes kezdés után az első játékrész második felében fantasztikus játékkal rukkolt elő a hazai csapat, aminek eredményeként a szünetben 2 gól volt az előnye. A lendület a fordulás után az első néhány percre is megmaradt, azt követően viszont megszaporodtak a hibák a Szegednél, amelyeket a Telekom Veszprém rendre kihasznált és újra magához vette a vezetést. A kékek a második félidő első 20 percében mindössze 7 gólt szereztek, ellenben a bakonyiakkal, akik 12-szer is betaláltak. Bár hajtott a Szeged, a Veszprém nem engedte kicsúszni a győzelmet és végül 4 góllal nyert.

Története során 27. alkalommal hódította el a bajnoki címet a Telekom Veszprém. A Juan Carlos Pastor nevével fémjelzett csaknem 10 éves korszak ezzel lezárult, a spanyol vezetőedző utolsó alkalommal irányította a tisza-parti együttest. Tőle és a távozó játékosoktól is elköszönt a klub és a szurkolótábor.

OTP Bank-PICK Szeged–Telekom Veszprém 27–31 (14–12)
Férfi kézilabda NB I, bajnoki döntő, 3. mérkőzés. Szeged, PICK Aréna, 8300 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.
OTP Bank-PICK Szeged: Mikler – Sostaric 6, Gaber, Mackovsek 1, Rosta 2, Szita, Bombac 3. Csere: Alilovic (kapus), Tönnesen, Blonz 5/4, Bánhidi 3, Bodó 3, Garciandía 4, Martins. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Telekom Veszprém: Cupara – Vajlupov 9/1, Ilics Z. 1, Remili 2, Pesmalbek 2, Lauge 6, Elísson 7/2. Csere: Corrales (kapus), Ligetvári, Elderaa 3, Nilsson 1, Sipos, Mahé. Vezetőedző: Momir Ilics.
Hétméteres: 4/4, ill. 4/3.
Kiállítás: 0, ill. 8 perc.
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc győztese: a Veszprém 2–1-gyel.