Vádat emeltek Szegeden az ellen a férfi ellen, akinek hanyagsága miatt 5 birkát elütött a vonat – közölte a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség. A férfi egy Szeged környéki település tanyavilágában tartott birkákat, a vasúti átjáró közelében, egy villanypásztorral és dróthálóval körbevett területen. Azonban a kerítést nem tartotta karban, és a villanypásztort sem javíttatta meg, ezért az állatok korábban már kétszer is a vasúti sínekre tévedtek és több jószágot a vonat elütött. Tavaly nyáron ismét megismétlődött az eset, vasúti sínekre tévedő állatok közül a Szeged – Budapest között közlekedő IC vonat mozdonya a gyorsfékezés ellenére 5 birkát elütött Balástya és Kistelek között. Az állatok az ütközés következtében elpusztultak. Az ügyben a Szegedi Járásbíróság dönt majd.