Jövő héten már 18. alkalommal rendezik meg a Szegedi Nyári Akadémiát, a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar hagyományos nyári mesterkurzusát. Az egy hétig tartó programsorozat alatt az oktató művészeik ingyenes hangversenyeivel, előadásaival, valamint a résztvevők megmutatkozásaival is várják a nagyközönséget. A kar művész oktatóinak nyitóhangversenye hétfő este 6 órakor lesz a Szent-Györgyi Albert Agóra Dísztermében.