Kiderült hova csapódott a meteor Új-Zélandnál. Még augusztus 28-án, nem sokkal este 11 óra előtt hatalmas fénycsíkot láttak Új-Zéland déli égboltján elsuhanni, amelyet hangos robbanás követett. Néhány nappal azután, hogy a tűzgömb átszakította az eget, az Otagói Egyetem karának 22 geológusból álló csoportja elindult, hogy megtalálja a ritka és értékes űrsziklát, amely segítheti a Naprendszer kialakulásának kutatását. A meteorfigyelő kamera-hálózat felvételeinek elemzésével a tudósok meg tudták jósolni, hogy egy, az egy és 30 kilogramm közötti meteorit valószínűleg Dunedintől 20 kilométerre nyugatra esett le.