Több tonnányi szemét van a településkörnyéki erdőkben, annak ellenére is, hogy időnként összeszedünk belőle, nem is keveset – nyilatkozta Papp Renáta, Ásotthalom polgármestere a Delmagyar.hu-nak. A portál felidézte, az embercsempész roncsautóktól már sikerült megtisztítani a déli határszakaszt és a környező településeket, de sajnos az erők még sok helyen tele vannak szeméttel. Holnap egyébként szemétszedésre várják az önkénteseket Ásotthalmon, ahol délelőtt 9 órakor egyszerre több helyszínről indul az önkéntes akció: a Rúzsa-fától, a Gátsori Közösségi Háztól és a Kissori Közösségi Háztól. A hulladékgyűjtéshez védőkesztyűt, gyűjtőzsákokat biztosítanak.