A magyarok közül már minden hatodik dolgozó ismer valakit, aki a mesterséges intelligencia miatt veszítette el az állását – derül ki egy friss felmérésből. A kutatás szerint a férfiak egyelőre jóval magabiztosabban használják az AI-eszközöket, és több időt is spórolnak velük, mint a nők. A szakértők szerint a mesterséges intelligencia használata egyre inkább versenyelőnyt jelent a munkaerőpiacon. Ezért egyre fontosabb, hogy minél többen megtanulják jól használni ezeket az eszközöket.
Minden hatodik magyar dolgozó személyesen ismer valakit, aki az AI miatt veszítette el az állását
2026-06-28