13:00 - 19:00 Rádió 88 hétvége 19:00 - 23:59 Club 88 Heti műsor

Negyeddöntős a vb-n a magyar férfi kézilabda-válogatott

Bejutott a világbajnokság negyeddöntőjébe a magyar-férfi kézilabda-válogatott. A Chema Rodríguez által irányított csapat hozta a kötelezőt, és 42-30-ra nyert a Zöld-foki szigetek válogatottja a lengyel-svéd közös rendezésű torna középdöntőjének harmadik, azaz zárófordulójában, Göteborgban.

Rosta Miklós és Bodó Richárd is 7-7 gólig jutva lettek a válogatott legeredményesebb játékosai, de a meccs embere az a Hanusz Egon lett, aki 6 gólja mellett 12 gólpasszal vette ki a részét a sikerből.

KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
II. CSOPORT (Göteborg)
MAGYARORSZÁG–Zöld-foki-szigetek 42–30 (22–15)
Göteborg, 3899 néző. V: Szekulics, Jovandics (szerbek)
MAGYARORSZÁG: Mikler R. – P. Rodríguez 3, Ancsin G. 4, HANUSZ 6, BÁNHIDI 5, BODÓ 7, BÓKA 7. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A. 1, ROSTA M. 7 (2), Ilic Z. 1, Szita 1, Ligetvári, Bujdosó. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
ZÖLD-FOKI-SZIGETEK:
Goncalves – Fortes, B. LANDIM 8 (1), Santos, L. Semedo 3, MORENO 6, Correia, E. Furtado 1. Csere: Almeida (kapus), E. Semedo 1, Andrade 2, ARAUJO 6, F. Landim, N. Pina, E. Furtado, D. Pina 3. Szövetségi kapitány: Ljubomir Obradovics
Az eredmény alakulása. 8. p.:
7–5. 15. p.: 11–5. 19. p.: 14–7. 25. p.: 19–13. 42. p.: 29–22. 49. p.: 34–25. 56. p.: 38–29
Kiállítások:
 2, ill. 8 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 3/1

Ez viszont önmagában nem volt elég a továbbjutáshoz, kellett az is, hogy Svédország nyerjen Portugália ellen, a társházigazda pedig ezt megtette, így ott van a legjobb 8 között a magyar csapat, amely így a csoport második helyén végzett.

KÖZÉPDÖNTŐ
3. FORDULÓ
SVÉDORSZÁG–PORTUGÁLIA 32–30 (13–14)
Göteborg. Vezette:
C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
Legjobb dobók: D. Petterson 8, Johansson 7, ill. Areia 8, Itturiza 7

Ez egyben azt is jelenti, hogy a mieink kiharcolták az olimpiai selejtezős helyek egyikét.

Negyeddöntős ellenfelünk a ma esti Egyiptom-Dánia mérkőzés résztvevői közül kerül ki.