09:00 - 13:00 Hello Szeged! 13:00 - 16:00 Vaffer Mixer 16:00 - 18:00 Let’s GO! Heti műsor

Nem jött össze a győzelem Nikola Lazics visszatérésén

Nem jött össze a győzelem Nikola Lazics visszatérésén. A Naturtex-SZTE-Szedeák egyszeri hosszabbítás után 85-83-ra kikapott a Kaposvártól vasárnap este bajnoki mérkőzésen, az Újszegedi Sportcsarnokban.

Ez volt a szegediek első mérkőzése az edzőváltás óta – a szerb szakember 2017 után ülhetett ismét a Szedeák kispadján.

A meccs túlnyomó részén vezetett a hazai alakulat, de a véghajrában egyenlíteni tudott a Kaposvár, a hosszabbításban pedig utolsó másodperces kosárral döntötte el a találkozó kimenetelét.

Legközelebb jövő héten szombaton a Sopron vendégeként szerepelnek majd a szegedi kosarasok.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvár 83–85 (24–25, 23–16, 18–9, 12–27, 6–8) – hosszabbítás után
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 19. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Praksh, Nagy V., Kovács N.
Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 23/9, Polányi, NICHOLSON 13/3, Bognár 7, ROBERSON 21. Csere: Balogh 7, Person 12, Filipovics, Kerpel-Fronius. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kaposvár: Brown 11/3, Petersen 22/15, Halmai 5/3, Gabric 10, HUGHES 18. Csere: PARSONS 19, Paár, Hendlein, Puska. Vezetőedző: Ivan Rudez.

Nikola Lazics: – Nagyon nehéz bármit mondani… A második és a harmadik negyedben jól játszottunk, kontrolláltuk a meccset, tizenöt ponttal vezettünk. Szerintem a negyedik negyed első két perce volt a kulcs, amikor a Kaposvár egy kilenc-nullás szériát produkált, közel öt percig nem dobtunk pontot. Nem voltunk okosak, ezt mondtam a fiúknak az öltözőben a félidőben is, ha okosak leszünk, akkor nyerünk. Ott volt az esélyünk a meccs végén és a hosszabbításban is, de nem éltünk vele. A végén egy kicsit szerencsésebb volt a Kaposvár, megpróbálunk javítani a jövőben.