13:00 - 16:00 Vaffer Mixer 16:00 - 18:00 Let’s GO! 18:00 - 21:00 I LOVE SZEGED Heti műsor

Óriási csatában maradt alul az SZTE-Szedeák

Óriási csatában maradt alul az SZTE-Szedeák szezonbeli első hazai meccsén. Nikola Lazics együttese 102-98-as vereséget szenvedett szombaton az Alba Fehérvártól az Újszegedi Sportcsarnokban. Végig szoros volt a küzdelem: fél perccel a vége előtt csak egy pont volt az előnye a vendégeknek, de még egy triplát dobtak a véghajrában, amellyel végül eldöntötték a találkozó kimenetelét. Folytatás jövő szombaton a Honvéd otthonában.

SZTE-Szedeák–Alba Fehérvár 98–102 (29–29, 26–31, 20–21, 23–21)
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Győrffy, Fodor, Balog.
SZTE-Szedeák: Woolridge 22, Locke 26/9, Balogh Sz. 9/3, Bognár 21/3, Lake 10. Csere: Zsíros 8/6, Mucza 2, Cohill. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Alba Fehérvár: Chambers 21/9, Kass 2, Philmore 16/3, Barnett 25/3, Dickey 11. Csere: Vojvoda 25/15, Takács M. 2, Martin, Balogh M. Vezetőedző: Alejandro Zubillaga.

Nikola Lazics: – Gratulálok az Albának! Szinte az egész meccsen vezetett és megérdemelten nyert. Mi nem a saját ritmusunkban játszottunk, az Alba diktálta a ritmust. Nem jól védekeztünk, hatvan pontot kaptunk az első félidőben, nem működött a védekezésünk szinte az egész meccsen. Sokat hibáztunk mindkét oldalon, talán a végén volt egy-két meccslabdánk, de őszintén, messze voltunk az ellenfelünktől. Tudtuk, hogy az Alba egy rutinos csapat, amely bünteti minden hibánkat. Ettől függetlenül gratulálok a fiúknak, mert mindent kiadtak magukból ma, de nem volt egy egész hetünk erre a meccsre készülni. A Honvéd ellen meg kell próbálnunk javítani.