13:00 - 19:00 Rádió 88 hétvége 19:00 - 23:59 Club 88 Heti műsor

Összejött, ami eddig még nem: OTP Bank – Pick Szeged – Telekom Veszprém lesz a BL nyolcaddöntőjében

Összejött, ami eddig még nem: OTP Bank – Pick Szeged – Telekom Veszprém lesz a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Szerda este, a sorozat csoportkörének utolsó fordulójában 28-28-as döntetlen játszottak a kékek a francia Nantes ellen a Pick Arénában. Izgalmas első félidő után kettővel vezettek a vendégek, majd a második játékrészben négy gól is volt az előnyük, de a végére visszakapaszkodott a Szeged és döntetlenre mentette a meccset.

Ez a végeredmény, illetve az Aalborg 3 gólos győzelme a Celje ellen pedig azt is jelentette, hogy a szegediek a 6. helyen zárták a csoportot 11 ponttal. Ellenfelük pedig az a Telekom Veszprém lesz a nyolcaddöntőben, amely ugyan 9 góllal is vezetett a PSG vendégeként, végül mégis kikapott: 37-35-re nyert a házigazda.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR,
14. (UTOLSÓ) FORDULÓ
B-CSOPORT
OTP BANK PICK SZEGED–HBC NANTES (francia) 28–28 (13–15)
Szeged,
 5042 néző. V: Jorum, Kleven (norvégok)
SZEGED: ALILOVIC – Sostaric 2, STEPANCIC 4, MACKOVSEK 5, Garciandía 2, Frimmel 4, Bombac 1. Csere: Mikler R. (kapus), ROSTA M. 7, Szita 2, Martins 1, Tönnesen. Edző: Juan Carlos Pastor
NANTES: Hallgrímsson – Odriozola, MAQUEDA 3, OVNICEK 4, Toto 3, CAVALCANTI 4, Rivera 3. Csere: Gaspar (kapus), Briet 3, Marchan 1, Damatrin-Bertrand, PORTELA 5 (2), Minne 1, Persson 1. Edző: Gregory Cojean
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 5. p.: 3–2. 8. p.: 3–4. 10. p.: 6–6. 17. p.: 8–10. 20. p.: 11–10. 24. p.: 12–13. 33. p.: 13–16. 38. p.: 16–18. 43. p.: 19–20. 47. p.: 20–24. 52. p.: 25–25. 57. p.: 26–27.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/2
MESTERMÉRLEG
Juan Carlos Pastor:
 – Rosszul kezdtünk, később sikerült felzárkóznunk, és amikor a hajrában többször is a vezetésért támadtunk, buta hibákat követtünk el. Nehéz ellenfél volt a Nantes, mert hatvan percen keresztül hozták azt a dinamikus letámadójátékot, amire képesek.
Gregory Cojean: – Jó meccset játszottunk a kitűnő Szegeddel. Büszke vagyok játékosaimra, mert amiért jöttünk, elértük, a harmadik helyen végeztünk a csoportunkban, így jó pozícióból kezdhetjük a kieséses szakaszt.