Oroszlántáncos felvonulással, kínai divatbemutatóval és szecsuáni arcváltó show-val is készülnek az idei Múzeumok Éjszakájára Szegeden. Hegedűs Anita a Móra Ferenc Múzeum sajtóreferense a Rádió 88-nak elmondta, az idei Múzeumok Éjszakája Kína jegyében zajlik majd Szegeden most szombaton. A rendezvény fénypontja egy belvárosi lampionos, jelmezes felvonulás lesz este 8 órától, hagyományos kínai oroszlántánccal, dobokkal. A felvonulásra várják a kínai viseletben érkezőket, lampionokat is vihetnek magukkal a résztvevők, de a vonulásba természetesen bárki szabadon becsatlakozhat.
Szecsuáni arcváltó show-val is készülnek az idei Múzeumok Éjszakájára Szegeden
2023-06-22