19:00 - 23:59 Club 88 Heti műsor

Termékeny nap a kajak-kenu Eb második napján

Magyar éremeső volt a Münchenben zajló multisport Európa-bajnokság kajak-kenu verseny pénteki napján. Rendessy Eszter és Kőhalmi Emese aranyérmet nyert K–2 1000 méteren. A kiváló duó rajt-cél győzelmet aratott a döntőben, ezzel megszerezte a magyar kajak-kenu küldöttség első aranyérmét a kontinensviadalon.

Korábban pedig magyar bronzérmet is ünnepelhettünk, hiszen a Mizsér Márk, Béke Kornél, Erdőssy Csaba, Erdélyi Tamás összeállítású férfi kajaknégyes a harmadik helyen végzett K–4 1000 méteren.

Adolf Balázs és Fejes Dániel is bronzérmet nyert, méghozzá C–2 1000 méteren. Az Európa-bajnok a német hajó lett, míg az ezüstérem az olaszokhoz került.

Varga Ádám pedig ezüstérmes lett K–1 500 méteren. Végig fej fej mellett haladt a német Jacob Schopffal, a végét viszont a hazai vízen versenyző sportoló bírta jobban, aki 0.225 bizonyult jobbnak Varga Ádámnál.

Juhász Tamás megszerezte a küldöttség második aranyérmét is, a magyar paraversenyző VL2 200 méteren nem talált legyőzőre, ebben a számban a szegedi Suba Róbert a negyedik helyen ért be.

Nagyszerűen kezdte az Eb-t a három szegedivel felálló férfi kajak négyes is. A Kuli István-Balogh Gergely-Csizmadia Kolos (BHSE)-Nádas Bence alkotta hajó 3. lett az előfutamában, így közvetlenül a fináléba jutott. Jól sikerült Birkás Balázs bemutatkozása is K1 200 méteren, másodikként ért be a célba az előfutamban, ezzel szintén finalista.