Ahogy a pusztító hőhullám végigsöpör egész Európán, sorra dőlnek meg a melegrekordok a kontinensen. Dániában 37 fokot, Svájcban 39 fokot, Csehországban pedig 40,8 fokot is mértek. Németország egyes településein 41 és fél fokra emelkedett a hőmérséklet. Berlinben jelenleg vízágyúkkal hűtik a köztereket, olyan elviselhetetlen a hőség. A Meteorológiai Világszervezet szerint Európában 150 millió ember él olyan területen, ahol a hőmérséklet meghaladja a 35 fokot.