A Don-kanyar áldozatai előtt tisztelegve szervezett megemlékezést a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal január 12-én. A délután 3 órakor kezdődött főhajtást a doni harcosok emlékére állított szobornál tartották, a szegedi Rákóczi téren. Salgó László főispán az eseményen elmondta, minden évszázadban voltak olyan nemzedékek, amelyek önhibájukon kívül lettek a történelem áldozatai. A magyar katonák és a lakosság a nagyhatalmi érdekek elszenvedői voltak. A mi feladatunk az emlékezés mellett a békét hirdetni. A második világháborúban csaknem húszezer vármegyei lakos vesztette életét, az áldozatok majdnem fele a Don-kanyarban esett el.