A világvége időpontját már sokan próbálták megtippelni, több-kevesebb komolysággal. Van olyan Nobel-díjas fizikus, aki szerint az emberiségnek már csak néhány évtizede lehet hátra, míg egy brit szuperszámítógépes modell sokkal távolabbi jövőt vázolt fel, és nagyjából 250 millió évvel számolt. Mindezek figyelembevételével a kutatók számítása szerint összesen még nagyjából 2,3 billió ember születhet meg a történelem során. Ha pedig abból indulunk ki, hogy az elmúlt évtizedekben évente körülbelül 130 millió gyerek jött világra, akkor nagyjából 17 100 év kellene ahhoz, hogy elérjük ezt a számot. Ez alapján pedig az emberiség vége valamikor 19 100 körül jöhet el.