Rengeteg sofőrt nem érdekel a zéró tolerancia. Mintegy 150 ezer közlekedőt ellenőrzött a rendőrség a múlt heti Roadpol Alkohol és Drog nemzetközi akcióban. A járművezetők közül csaknem 500-an ültek volán mögé ittas vagy bódult állapotban, körülbelül a felüknél olyan magas alkoholszintet mértek, amely már bűncselekménynek minősül. Nem csak autósok akadtak fenn a rostán: a rendőrök 11 kerékpárossal szemben is eljárást indítottak. Június 19-én, Alkohol- és Drogmaratont is volt. Ekkor is több mint 150 olyan járművezetőt szűrtek ki, aki alkohol vagy kábítószer hatása alatt ült a volán mögé.