Józanul fesztiválozhatnak a franciák, a miniszterelnök ugyanis betiltotta az alkoholfogyasztást a bulikon és a nyilvános rendezvényeken. Minderre azért volt szükség, mert a hőség miatt jelenleg is vörös riasztás van érvényben Franciaországban, az alkohol pedig nem csak nem tesz jót a szervezetnek, de a sürgősségire is többen kerülnek ilyenkor kiszáradással. Az intézkedéstől azt remélik, hogy így könnyebben biztosíthatják az egészségügyi szolgáltatásokat azoknak, akik tényleg rászorulnak.