Sulyok Tamás egy hónap múlva nem lesz Magyarország köztársasági elnöke – mondta Magyar Péter miniszterelnök. Hétfői, napirend előtti felszólalásában a parlamentben Magyar Péter miniszterelnök azt mondta, szeptembertől egy teljesen átfogó alkotmányozási folyamatot indítanak, bevonva a teljes magyar társadalmat, és a folyamat végén az alkotmányt a magyar nép népszavazással erősíti meg. Az Alaptörvény módosításának hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Magyar Péter: Sulyok Tamás egy hónap múlva nem lesz Magyarország köztársasági elnöke
2026-06-22