06:00 - 06:07 Szeged és környékének legfontosabb hírei 05:30 - 09:00 Café 88 09:00 - 13:00 Hello Szeged! Heti műsor

Erődemonstrációt tartottak a dánok a magyar férfi kézilabda-válogatott ellen

Hatalmas vereséget mért a magyar férfi kézilabda-válogatottra a világbajnokság címvédője. A torna negyeddöntőjében 40-23-ra kikapott nemzeti csapatunk a dán válogatottól szerda este. A skandinávok minden mutatóban felülmúlták a mieinket, esélyt sem adtak a Chema Rodríguez irányította válogatottnak.

A magyar együttes legeredményesebb játékosa Lékai Máté, valamint az OTP Bank Pick Szeged játékosa, Bodó Richárd lettek 6-6 találattal.

A magyar válogatott most marad Stockholmban, hogy az 5–8. helyekért játsszon. Első ellenfele pénteken Norvégia lesz.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
NEGYEDDÖNTŐ
DÁNIA–MAGYARORSZÁG 40–23 (21–12)
Stockholm, 11 338 néző. V: Brunner, Salah (svájciak)
DÁNIA:
 N. LANDIN – E. Jakobsen 5, M. Hansen 4 (1), PYTLICK 8, Saugstrup 4, GIDSEL 9, Kirkelökke 5. Csere: Möller (kapus), M. Landin 1, Möllgaard, Mensah Larsen, Jörgensen 2, J. Hansen, Holm 2, Hald Jensen. Szövetségi kapitány: Nikolaj Jacobsen
MAGYARORSZÁG: Mikler R. – Lékai 6 (3), Ancsin G. 2, Sipos A., Bánhidi, BODÓ 6, Bóka 3. Csere: Székely M. (kapus), Rodríguez P. 2, Rosta M. 3 (1), Szita 1, Ilic Z., Ligetvári. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 15. p.: 10–6. 19. p.: 13–9. 25. p.: 17–12. 42. p.: 31–17. 49. p.: 33–21. 56. p.: 37–22
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 8/4