A HAÁSZ Szegedi Úszó Egylet tehetsége, Mérai Janka remekelt a Maty-éren rendezett nyílt vízi úszó országos bajnokságon. Mérai Janka 5 kilométeren és 3 kilométeren is bronzérmet szerzett, így mindkét számban kivívta az Európa-bajnoki kvalifikációt, és ott lehet majd a hazai rendezésű, sukorói ifjúsági kontinensviadalon. A HAÁSZ SZUE vezetőedzője, Gellért Gábor rádiónknak elmondta, hogy a cél az Eb-kvalifikáció volt, annak különösen örül, hogy ez két számban is sikerült.