Fábián Bettina két ezüstérmet szerzett hétvégén a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatának setubali állomásán, ám a portugáliai viadal után kórházba került. A szegedi úszó azt is bejelentette, hogy mivel az Európa-bajnokságot a Szajnában rendezik, a rossz vízminőség miatt nem indul el a kontinensviadalon.