05:00 - 09:00 Café 88 09:00 - 13:00 Hello Szeged! 13:00 - 16:00 Vaffer Mixer Heti műsor

Hosszabbításos meccsen biztosította be bennmaradását a Naturtex-SZTE-Szedeák

Hosszabbításos meccsen biztosította be bennmaradását a Naturtex-SZTE-Szedeák. A szegedi kosárlabdacsapat szerdán egyszeri hosszabbítás után 78-76-ra nyert az Oroszlány ellen az Újszegedi Sportcsarnokban, az élvonalbeli bajnokság alsóházi rájátszásának 6. fordulójában. A rendes játékidő túlnyomó részében irányított a hazai csapat, de a végén az egyenlítésért kellett mennie. Ez össze is jött: 70-70-es állás után jöhetett a ráadás, amelyben Washington triplája jelentette a kulcsot, és egyben a győzelmet is, amelynek köszönhetően biztossá vált a bennmaradásuk az elsőosztályban.

Naturtex-SZTE-Szedeák–MVM-OSE Lions 78–76 (18–18, 18–17, 19–17, 15–18, 8–6) – hosszabbítás után
Tippmix férfi kosárlabda NB I./A csoport, alsóházi rájátszás, 6. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Tőzsér, Goda, dr. Németh.
Naturtex-SZTE-Szedeák: WASHINGTON 19/6, Polányi, Nicholson 12/6, BOGNÁR 9, ROBERSON 14 Csere: Person 8, Balogh 8, Kerpel-Fronius B., Carter 8/3. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Oroszlány: Dimitrijevics 15/6, Mucza 7/3, Calloway 7, Carev 11/3, Henry 6. Csere: BARNJAK 20/9, Ruják 2, Dorogi 2, Illés, Krestinin 6. Vezetőedző: Simon Petrov.

Nikola Lazics: – Kristóf mindent elmondott, gratulálok a fiúknak! Tudtuk, hogy kemény mérkőzés vár ránk, és nem volt egyszerű tűzben tartani a csapatot két hét szünet után, szerintem ez nem normális szituáció. Az öltözőben is azt mondtam, a jó védekezésünknek köszönhetően nyertünk, a támadásban viszont sok hibát elkövettünk, bár ezen az estén sok mindenki hibázott, én, vagy a játékvezetők is. Kemény meccset játszottunk, igazi férfias csata, talán jobban alkalmazkodtunk a játékvezetői felfogáshoz, mint ellenfelünk. Gratulálok mindenkinek, hiszen biztosan bent maradtunk az A csoportban!

Bognár Kristóf: – Év elején nem hittem volna, hogy ennek fogunk örülni, de amilyen szituációba kerültünk az év során, most örülünk a bentmaradásnak. Nagyjából ilyen meccsre számítottunk, reméltük, hogy sikerül ezt megnyerni. Sok pontatlanság volt, elé brusztos mérkőzés volt. Sajnálom, hogy kétszer is több mint tízpontos előnybe kerültünk, de erre nem tudtunk rátenni, majd nagyon kiegyenlített lett a meccs. Főleg a végén jól működött a védekezésünk, gratulálok a fiúknak, és köszönöm a szurkolóink támogatását, nagy segítség volt az ő támogatásuk!