Kivezették a védett árat, ismét piaci árakat kell fizetni a benzinkutakon. A Fidesz szerint nem volt időszerű az árstop kivezetése, a Hormuzi-szoros átjárhatósága ugyanis továbbra sem biztosított. A Tisza-kormány szerint viszont már indokolatlan a rendszer fenntartása, mert már a védett ár alatt alakulnak a piaci árak. A döntés azt jelenti, hogy a benzin esetében már nem érvényes az 595 forintos maximált ár, a gázolaj esetében pedig eltörölték a 615 forintos literenkénti árstopot.
Kivezették a védett árat, ismét piaci árakat kell fizetni a benzinkutakon
2026-06-23