Meghosszabbítják a hőségriasztást. A másodfokú hőségriasztás ma éjfélig lett volna érvényben, azonban a kánikula fokozódására tekintettel péntek éjfélig érvényben marad, szombattól keddig pedig harmadfokúra emelik. Az extrém meleg fizikailag és mentálisan egyaránt megterheli a szervezetet. A leginkább veszélyeztetettek továbbra is a kisgyermekek, az idősek, a várandósok, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők.