Ha mostanában a Móra parkban járunk, láthatjuk, ahogy szépül a környék a Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft munkájának köszönhetően. A parkban még tart a füvesítés, ezért arra kérik a látogatókat, hogy ne lépjenek a frissen vetett részekre, és biciklivel vagy rollerrel se hajtsanak át rajtuk. Már néhány áthaladás is tönkreteheti a fellazított talajt, így nehezebben erősödik meg a fű. Egy kis odafigyeléssel viszont hamarosan ismét szép, zöld pázsit várhatja a parkba érkezőket.