05:00 - 09:00 Café 88 09:00 - 13:00 Hello Szeged! 13:00 - 16:00 Vaffer Mixer Heti műsor

Nem tudott nyerni a biztos feljutó ellen a Szeged-Csanád Grosics Akadémia

Nem tudott nyerni a biztos feljutó ellen a Szeged-Csanád Grosics Akadémia. A kék-feketék 2-1-es vereséget szenvedtek szerda este a Diósgyőri VTK vendégeként, a labdarúgó NB II. 34. fordulójában. Bár Géresi Krisztián góljával a szegediek hamar vezetést szereztek, a Diósgyőr előbb Bárdos Bence fejesével egyenlített, majd a hajrában Jurek Gábor találatával megnyerte a mérkőzést.

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia ezzel a vereséggel maradt a bajnoki tabella ötödik helyén. Vasárnap délután 5 órakor a Kazincbarcika ellen lép pályára a szegedi alakulat a Szent Gellért Fórumban.

Merkantil Bank Liga, 34. forduló
Diósgyőri VTK – Szeged-Csanád GA 2-1 (1-1)
Miskolc, DVTK Stadion, 3030 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai D., Ifj. Varga G., Juhász D.)
Diósgyőri VTK: Danilovics – Szatmári Cs., Bárdos, Lukács, Lőrinczy, Bényei (Jurek 74.), Holdampf, Medgyes (Bokros 79.), Obounet (Könyves 84.), Farkas D., Cseke. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Szeged-Csanád GA: Molnár-Farkas – Gera, Szilágyi, Szakály (Szatmári 87.), Prosser, Gajdos, Könczey (Kővári 74.), Papp (Haruna 87.), Bíró, Géresi, Tóth. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics.
Gól: Bárdos (31.), Jurek (84.) ill. Géresi (5. – büntetőből).

Alekszandar Sztevanovics: – Gratulálok a Diósgyőrnek a győzelemhez és a feljutáshoz egyaránt. Ez a meccs jó alkalom volt arra, hogy felmérjük, hol tartunk egy első osztályú csapathoz képest. Úgy érzem, az első félidőben veszítettük el a mérkőzést, mert a vezetés megszerzését követően több lehetőségünk is volt arra, hogy növeljük az előnyünket, de nem éltünk ezzel. Nagyon fegyelmezetten védekeztünk, de ez felőrölte az energiánkat és így a második félidőben már nem maradt elég erőnk a támadások vezetésére. Az ellenfél minden hibánkat megbüntette, így megérdemelten nyerte meg a találkozót.