A BYD szerint nem sértettek környezetvédelmi előírásokat Szegeden. Stella Li alelnök úgy nyilatkozott, hogy a hamis állításokra az ügyvédjük válaszol majd, de nem tettek semmi rosszat. A kínai elektromosautó-gyártó szegedi beruházásával kapcsolatban a múlt hónapban indult nyomozás környezetkárosítás gyanúja miatt.