Megalakult a világ legnagyobb elektromosautó-gyártójának számító kínai BYD új magyar cége. A vállalat Szegeden építi meg első európai üzemét. A céget egyelőre komáromi székhellyel be is jegyezte a tatabányai cégbíróság – tudta meg a HVG. Mint írják, a BYD Auto Hungary Kft.-t 191 milliárd 855 millió forintos alaptőkével jegyezték be. Hozzátették, hogy a cég a magyar államtól összesen 5 milliárd eurónyi támogatást kaphat a beruházáshoz.